10 tipov ako si vybrať ubytovanie s Airbnb, ktoré Vás zachránia pred zlými skúsenosťami...

25.12.2016 18:16

Chcete si vychutnať nové mesto a radi  nasávate atmosféru mesta/miesta aj v byte kde nie ste v sterilnej hotelovej izbe

Ak ste Airbnb ešte nikdy neskúsili, urobte to. A ako by ste mali hľadať ubytovanie cez tento portál ? pomôže Vám týchto 10 zásad:

liatadlo nad mestom, ubytovanie hotely

Služba na ubytovanie v sukromí Airbnb funguje aj na Slovensku, či v súsedných krajinách. Pri takomto pobyte na víkend nie je dôležitý presný postup a každý priemerný človek, ktorý už na internete nakupoval alebo objednával ubytovanie sa rychlo zorientuje. Ina je situácia ak si chcete urobiť výlet do vzdialenej metropoly ako Londyn, Paríž, Barcelona či Rio de Janero na týždeň a dlhšie. V takomto prípade je dobre poznať postup a zasady na dobrý výber.

1, Najprv letenky

Najlepší postup : kúpiť si letenky a hneď na tento termín rezervovať ubytovanie na Airbnb, aj keď je to tri mesiace dopredu. Prečo?

2. Čím skôr si ubytovanie rezervujete, tým lepšie
Kúpili ste  si letenky a hneď si na tento termín rezervujte ubytovanie na Airbnb.

Máte oveľa lepšiu ponuku bytov, lebo tri mesiace dopredu ešte nie sú vybookované tie najlepšie ako tomu býva, keď riešite ubytovanie pár dni pred výletom

3, Letenky sú cca 3 mesiace pred cestou ešte najlacnejšie potom cena začne stúpať. Ak nikam nepoletíte, letenky cez nízkonákladové letecké spoločnosti sa Vám oplatí stornovať. Ak si nájdete majiteľa bytu, ktorý má flexibilné “storno podmienky” a dáte mu vopred vedieť, vráti vám plnú, či takmer plnú sumu. Podľa skúseností sú aj ceny ubytovania nižšie, keď si kupujete ubytovanie o niekoľko mesiacov vopred.
 

4. Prezraďte Airbnb váš dátum. Presný dátum pobytu Vám pomôže vyradiť byty, ktoré sú už zarezervované.

Začnite tým, že v Airbnb zadáte presný dátum vášho výletu. Prečo ? Lebo takto sa vám nezobrazia v ponuke byty, ktoré sú už zarezervované na “Váš” termín. Aspoň sa vyhnete sklamaniu, že aký super byt za akú super cenu ste našli, potom si nastavíte dátum a  byt z ponuky zmizne...

5. Vyberte si samostatnú, alebo zdieľanú izbu, či celý byt.
Ak chcete mať súkromie, tak si vždy prenajmite celý byt. Ak však idete sám, súkromná izba v byte s jeho majiteľom/kou môže byť super – dostanete tipy, možno sa skamarátite a budete po meste behať spoločne. A zdieľaná izba je výhodná zase pre tých, ktorý majú nízky rozpočet.

Ponuka sa poriadne preriedi po zaškrtnutí vašej voľby.
Každopádne zaškrtnite vždy to, čo vám najviac vyhovuje. Dostanete ponuku toho, čo chcete a nebudú Vás tam lákať krásne ubytovania, ktoré si nemôžete dovoliť/sú pre vás zbytočne veľké/nebudete v nich sami. Ak chcete, môžete použiť aj cenový limit,  alebo ceny si sám vyfiltrujte na mape.

6. Pozrite sa na mapu.
Toto je  veľmi dôležitá časť, pri ktorej strávite najviac času. Ak chcete byť spokojný ako ja (a že sa mi to teda pri našich Airbnb bytoch stáva často), tak sa do mapiek zahrabte ako hľadač pokladov. Airbnb vám ponúka prvú mapku hneď na úvodnej obrazovke spoločne s fotkami bytov. Vyzerá takto:

Skvelá pomôcka pri hľadaní ubytovania.
Snažte sa, aby vybraný byt bol vždy čo najbližšie k centru. Ušetríte na cestovnom. Táto mapa je na to ideálna, a keď Vás zaujme cena a poloha, kliknite na červenú cenovku a tá Vám ukáže náhľadovú fotku – ak Vás byt osloví, otvorte si ho v novom okne a hľadajte ešte ďalšie, ak Vás nezaujme, choďte ďalej ...

Potom sa vrátim k bytom, čo som si otvoril v novom okne, a keď ma nejaký dostane svojou atmosférou, zoskrollujem si na koniec stránky, a tam narazím na mapu:

airbnb ukážka, mapa
Modrým je podčiarknutá adresa bytu –  v modrom kruhu je orientačná poloha bytu a červená šípka ukazuje na odkaz, ktorým sa prekliknete na Google.
Niekedy Vám adresa bytu (podčiarknutá modrým) veľmi nepomôže, lebo je nekonkrétna. Často však narazíte na konkrétne ulice, vtedy si adresu skopírujem, kliknem na odkaz na Google Maps (pod červenou šípkou), nájdem si ju a ak je možnosť, prejdem sa po nej vďaka Street View (to je ten žltý panáčik). Ak ste  spokojný s polohou, štvrťou a aj domom (ktorý nie vždy je na fotkách v ponuke na Airbnb), pokračujte ďalej.

airbnb, mapa, ukážka

7. Chýba vám fotka? Vypýtajte si ju od hostiteľa
A preto, ak vám chýba fotka kúpeľne, kuchyne, spálne alebo čohokoľvek, nezostávajte pri podozrení, že majiteľ bytu chce niečo schovať. Napíšte mu a poproste ho, aby Vám fotku kuchyne/kúpeľne/ alebo izby poslal. Je to v jeho záujme, aby Vám vyhovel.

Airbnb skúsenosti

8. Zlá recenzia nemusí vždy znamenať zlé ubytovanie.
Ľudia sú rôzni. Na negativistu môžete naraziť na strane hostiteľa, ale aj na strane hosťa. Preto nie všetkým negatívnym komentárom by ste mali prikladať hodnotu. Lebo aj úroveň odpovede na negatívnu recenziu prezradí veľa o Vašom hostiteľovi a jeho prístupe ku Vám a ďalším hosťom.

9. Nebojte sa noviniek bez hodnotenia
Nikomu sa nechce ísť do rizika, aj preto sa akosi podvedome vyhýbame apartmánom, ktoré na Airbnb nemajú žiadne hodnotenie. Väčšina  to robi, ale potom  zmeni názor, keď vďaka tomu najdete niekoľko lacných bytov na skvelom mieste a s príjemnými majiteľmi.

Prečo brať byt aj bez hodnotenia:

Je to novinka, a tak majiteľ dáva uvádzaciu cenu, ktorá je oveľa nižšia –  aj ostatní sa ich boja, a tak nebývajú až tak často vybookované, hoci sú parádne, majiteľ urobí maximum preto, aby jeho prví hostia boli spokojní a získal dobré hodnotenia – 
airbnb mesta

Na čo si dať pozor?

Či má hostiteľ potvrdený profil na Airbnb – čím viac spôsobov verifikovania, tým lepšie (Facebook, telefónne číslo).
Veľká časť hostiteľov prenajíma viac ako jeden byt, ak ste v jeho ponuke narazili na taký bez hodnotenia, pozrite sa na recenzie jeho ďalších apartmánov
Fotky veľa prezradia, tak ich pozorne sledujte – dali si na nich záležať a zverili ich profesionálovi? Je kúpeľňa čistá ? Aký máte dojem z bytu ?
10. Nie ste si istý ? Napíšte hostiteľovi z airbnb.
Máte akékoľvek pochybnosti o vašej správnej voľbe ? Napíšte majiteľovi bytu a spôsob jeho komunikácie bude posledným , ktoré ovplyvní Vaše rozhodnutie. Komunikuje milo? Odkáže Vás na svojho človeka, ktorý sa stará o byt, alebo to rieši osobne? Ako rýchlo vám odpíše? Pokojne si môžete vymyslieť aj nejaké menšie prianie a skútste, či Vám ho splní. Samozrejme, ak si vymyslíte vaňu plnú piva alebo vína, asi Vám nevyhovie :)

Dôležite : Vaše peniaze zaplatené pri rezervacií drži Airbnb ešte 24 hodín po Vášom príchode na ubytovanie. Preto ak nenajdete majiteľa, alebo ubytovanie je obsadené či nezodpovedá popisu a fotografiam riešte to v tom čase.

P.S Nezabudnite: Majiteľ ubytovania si môže k cene učtovať poplátok za služby alebo za upratovanie...

Ak ste vhodný byt nenašli, použite BOOKING, alebo HOTELCOMBINED, kde nájdete najlepší výber ubytovania aj hotelov...

Späť

VYBERTE SI NAJLEPŠIE ZĽAVY NA WELLNESS HOTELY A POBYTY

 

         

Kontakt

www.bookinghotels.sk
Cestovná agentura GOOD IMPACT
IČO 33603987
Na Vršku 8 Bratislava

0907 535928 alebo 0915 967280

Najlepšia stránka o peniazoch

www.webporadca.eu

© 2016 Všetky práva vyhradené. WWW:BOOKINGHOTELS:SK

Vytvorte si web stránku zdarma!Webnode