Ako vybrať hotel pre výlet alebo rodinnú dovolenku s deťmi ?

16.01.2016 12:19

Ste rodina a radi cestujete, nie je to žiadný problém. Ale ak mate malé deti do 10 rokov trochu ,,namahy,, pri hľadaní hotela to vyžaduje.

Baby friendly hotel ...

je značka používaná a znama v zahraniči. Používa sa skôr ako slovné spojenie, ktoré má naznačiť niečo, čo hľadáme.
Ako by ste na Slovensku hľadali hotel, kde by mu akákoľvek v Európe rešpektovaná značka zaručovala kvalitu hotela vhodného pre rodinu. 
V Európe sa za takúto považuje značka „KinderHotels“.  Ubytovacie zariadenia sú ohodnotené „smajlíkmi“ a majú od 3 do 5 smajlíkov.

Na Slovensku ešte nemáme vlastnú značku, ale hotely pre deti áno

To, že na Slovensku ešte neexistuje referenčný „brand“, ktorý nám zaručí úroveň ubytovania a služieb ešte neznamená, že výborné hotely pre rodiny neexistujú.
Ako si teda vybrať hotel „Family friendly“? Aké si klásť otázky? Ako postupovať ? Dako  hľadať? 

Upresnime si, čo hľadáme

Každý z nás má iné potreby, iné očakávania. Niekto uprednostní mestský hotel s blizkými službami a obchodmi. Ďalší pokojné prostredie horského hotela, najmä keď bude poskytovať kvalitné služby a nejaký program pre deti. Nech je tam príjemne a nech sa o nás postarajú. 
Iný zase vyhľadáva podmienky na športovanie. V okolí, ale aj v hoteli samotnom – pretože chce stráviť aktívnu dovolenku.
Neriaďte sa celkom počtom „bežných hotelových“ hviezdičiek – možno by vôbec nevystihovali kvalitu služieb, ktoré potrebujete práve vy. 

Ako pocestujeme? 

Pokiaľ chystáte rodinný výlet s malými deťmi,  zrejme sa vám rôznych pomôcok a nevyhnutných vecí nazbiera pekná kopka. Veď domáci komfort je dôležitý: Redukcia na wécko? Nočník? Fén? Prebaľovacia podložka? Varná kanvica? Ako ohrejem výživu? Čo bude drobec jesť? 
Mnohé z týchto „pakšametlov“ môžete nechať doma, ak si vyberiete správny hotel. 

Pre istotu pri dlhšom pobyte sa spýtajme sa v hoteli

Ako zvládneme hygienu: 
Poskytujú v hoteli aj  také drobnosti, ako je napr. stupienok k umývadlu, redukcia na WC, nočník, podložka na prebaľovanie, či prebaľovací pultík, prípadne fén? 

Ako vyriešime stravu:
Ako je to v hoteli s detskou stravou? Mnohé reštaurácie síce uvádzajú „detské menu“, ale často sa za ním skrývajú len vyprážané krokety v tvare dinosaura s hranolčekmi.  Pýtajte sa, či  vám naozaj pripravia nejaké jedlo vhodné i pre vaše dieťatko. 
Otázka, či majú zariadenie na ohrev detskej stravy k dispozícii na izbách, alebo aspoň v 24 hodín prístupnej kuchynke na chodbe, je tiež dôležitá. 

Aby bol relax a pohoda:
Taká dovolenka potrebuje aj pokojnú večeru vo dvojici. V tom by nám mohol pomôcť detský kútik, prípadne animátor, ktorý by nás na romantickú hodinku rodičovsky odbremenil. Spoločná sauna či masáž, to tiež znie dobre. 


Dobrý animátor môže byť soľou celej dovolenky s deťmi. 
Poskytuje hotel animácie pre deti? Babysiting?  
A ako vyzerá detský kútik? Je to naozaj len detský kútik v rohu jedálne alebo je to dostatočne veľký priestor na hranie, vybavený aj na tvorivé činnosti detí? 
Čo sa  v hoteli dá robiť? V prípade nepriaznivého počasia, či zlých snehových podmienok, dôležitá otázka. Bazén, posilňovňa, masáže – aj pre deti, stolný tenis, klubovňa so spoločenskými hrami, stolovým futbalom ... majte aj plán B pri zlom počasí.

Lyžiarska škola:
Ak idete na dovolenku v zime a radi by ste postavili na lyže aj deti, pýtajte sa nalyžiarskych  inštruktorov. Ako rodič som vždy ocenila, keď sme mohli decká zveriť do rúk mladých, motivujúcich ľudí, ktorých deti akceptujú a rešpektujú na svahu často viac, ako vlastných rodičov. Bez debaty, je to tak. 

Dôležití sú ľudia
Je „family friendly“ aj personál? Neznervóznia ho fľakaté obrusy po každom jedle, lebo malí stravníci sa snažia kŕmiť sami, či väčší hluk pri jedle, lebo máloktoré dieťa sedí ticho na zadku a iné ...

Je to ten váš hotel? Tak vyberame hotel na mieru...

Ako začať ?

U našho partnera HOTELCOMBINED si date vyhľadať hotely podľa destinacie teda miesta kde chcete byť úbytovaní a ceny. Potom pokračujete vo výbere hotela tak že vľavo si v podmenu zaškrtnete PRE RODINY S DEŤMI a portal Vám úpraví ponuku teda vyber hotela tak že tam ostanu len pre Vás vhodné hotely.
Dôležité je že už pri prvom výbere hotela okrem počtu deti určujete aj ich vek.

Podobný postup platí aj pre výber hotela na športovo založenú rodinku alebo navštevu pamiatok a turistiku.

Späť

VYBERTE SI NAJLEPŠIE ZĽAVY NA WELLNESS HOTELY A POBYTY

 

         

Kontakt

www.bookinghotels.sk
Cestovná agentura GOOD IMPACT
IČO 33603987
Na Vršku 8 Bratislava

0907 535928 alebo 0915 967280

Najlepšia stránka o peniazoch

www.webporadca.eu

© 2016 Všetky práva vyhradené. WWW:BOOKINGHOTELS:SK

Tvorba web stránok zdarmaWebnode