Hotelová kategorizácia Vám pomôže pri Vašom výbere ubytovania a hotela

10.01.2016 20:44

Ubytovanie v hoteli býva aj s ohľadom na vyšší štandard a vyššiu cenu krátkodobé, najmä v rámci cestovania do iného mesta alebo krajiny. Pozitívne na ubytovanie v hoteli sú tiež ďalšie možnosti, ktoré hotely ponúkajú. 

Jednou zo zásadných je reštaurácia, vďaka ktorej sa môžete v hoteli tiež dobre najesť a napiť. Niektoré hotely poskytujú tiež rad ďalších sprievodných služieb. Zaujímavé sú potrebné sály pre rôzne firemné stretnutia či školenia, konferencie či prednášky, spojené práve s ubytovaním. Ďalšími službami sú skôr odpočinkové záležitosti pre regeneráciu tela, ako sú masáže, cvičenie, sauna, hotelový bazén alebo napríklad biliard, stolný tenis, šípky alebo dokonca bowling atď.

Definície hotela hovorí, že ide o ubytovacie zariadenie s najmenej desiatimi izbami.

Bolo by zaujímavé nájsť  hotel s deviatimi izbami a pohádať sa s jeho majiteľom, že nemá hotel ... Podľa charakteru umiestnenie môžeme hotely roztriediť napríklad na rekreačné, mestské, horské, kúpeľné alebo v prípade zahraničí tiež prímorské. U nás napodiv nie je jediný prímorský hotel, čo otvára nečakanú dieru na trhu. Že by to doteraz nikoho nenapadlo? Aký by o taký hotel bol u nás záujem, to je veľmi ľahké si predstaviť, pretože by to otvorilo celkom nové možnosti v domácej turistike. Tak uvidíme, treba sa dočkáme aj u nás nejakého pekného prímorského hotela ...

Keď sa povie hotel, mnohým z Vás sa vybaví hneď pojem "hviezdičky"

Možno ste aj rozmýšľali, ako vlastne tie hviezdičky vznikajú, čo vlastne znamenajú a kto o nich rozhoduje. Čo Vás možno prekvapí, je skutočnosť, že väčšinou nie je vôbec žiadne nariadenie, ktoré by prikazovalo zaradiť váš hotel do niektorej z piatich tried a opatriť ho teda raz, dvomi, tromi, štyrmi alebo piatimi hviezdičkami. Majiteľ hotela sa teda môže dobrovoľne rozhodnúť a ak teda hotel má na vyššej úrovni, určite túto možnosť opatriť ho viac hviezdičkami uvíta. Majiteľ  hotela sa ťažko bude prať o pridelení jednej hviezdičky ... 

Tým, že tu nie je povinnosť zaradiť hotel do niektorej z kvalitatívnych tried, neznamená, že hviezdičky sú bez kontroly a kto chce, môže si ich na hotel umiestniť a kto nechce, nemusí . To by bol veľký omyl. Ak sa totiž hotelier rozhodne zaradiť svoj hotel do systému hodnotenia formou "hviezdičiek", potom musia kontaktovať Asociáciu hotelov a reštaurácií. To je inštitúcia, ktorá to má na starosti a ktorá rozhoduje podľa presne daných kritérií, aký počet hviezdičiek hotel získa.

Kritériá sú presne a prísne stanovená, preto sa môžete spoľahnúť, že ak má hotel viac hviezdičiek, možno sa na jeho kvalitu spoľahnúť. 

Klasifikačné komisie totiž hviezdičkami príliš nehýri a certifikát vydá na obdobie troch rokov, kedy je potreba hviezdičky "obhájiť", prípadne je hotel môže aj stratiť alebo si prilepšiť. Niektoré hotely usilujú o čo najvyšší počet hviezdičiek, aby mohli osloviť viac majetnejší zákazníkov. Pre iné hotely treba aj s ohľadom na konkurenciu v okolí dokonca účelom, aby mali len dve alebo tri hviezdičky, pretože sa dá predpokladať, že ich radi vyhľadajú menej majetnejší zákazníci a tým aj menej náročnejšie.

*      

veľmi jednoduché objekty vhodné pre nenáročných hostí s minimálnym komfortom

 

**    

objekty turistickej triedy s účelným vybavením a jednoduchým rozsahom stravovania

 

***    

lepší  turistický štandart ubytovacích a stravovacích služieb

 

****   

 veľmi kvalitné ubytovanie s nadpriemerným vybavením a službami

 

***** 

luxusné hotely pre náročných hostí s nadštandardným vybavením a službami

+ vyššia kvalita základného stupňa (napr. hotel ***+)

pozor v niektorých krajinách sú podmienky voľnejšie nápr. Egypt či Tunisko tak radšej berte kategoriu o stupeň nižšie

Podrobnejší popis

Viac TU

Späť

VYBERTE SI NAJLEPŠIE ZĽAVY NA WELLNESS HOTELY A POBYTY

 

         

Kontakt

www.bookinghotels.sk
Cestovná agentura GOOD IMPACT
IČO 33603987
Na Vršku 8 Bratislava

0907 535928 alebo 0915 967280

Najlepšia stránka o peniazoch

www.webporadca.eu

© 2016 Všetky práva vyhradené. WWW:BOOKINGHOTELS:SK

Tvorba web stránok zdarmaWebnode