Výber dovolenky a tipy na najkrajšie pieskové pláže v Chorvatsku vhodné aj pre rodiny s deťmi

30.01.2016 23:10

Ako väčšina rodín s malými deťmi asi nemáte  peniaze nazvyš a vylučite leteckú dovolenku?

Na druhej stráne láka Vás relax na plaži pri mori. Ako výbrať dovolenku aby si ju užili aj male deti ?
K takejto dovolenke s deťmi patri piesková pláž a pomaly klasajuce dno.  Mám dobrú spravu taketo miesta nájdete aj v  ,,blizkom,, Chorvatsku.

Vyberte si dovolenku v  Chorvátsku...  

Nájdete tu aj krásne pláže s pozvoľným vstupom a jemným pieskom na stavanie hradov a báboviek...
Mnoho z nás dovolenku v Chorvátsku zamietne pre jeho kamienkové pláže. Ak by ste sa však pustili do pátrania, nájdete pri tomto „slovenskom mori“ aj malebné pieskové pláže ideálne pre deti.

 

Karibik to sice nie je ale s deťmi si užijete aj v Chorvatsku...

Máme pre Vás až  15 tipov kde si výbrať dovolenku na pieskovej plaži

 

Chorvátsky ostrov Rab

Na poloostrove vo východnej časti ostrova Rab, nájdete turistickú osadu San Marino. Pozdĺž nej je 1,5 km pláž s výstižným názvom: Rajska plaža. Pláž je široká, piesok je tu veľmi jemný a plytké piesočné dno spôsobuje neobvyklú smaragdovú farbu mora.
Pre rodinky s maličkými deťmi je to nesmierna výhoda. Ak si však budete chcieť zaplávať, budete musieť ísť až 500 m od pláže, pretože more je okolo pláže neobvykle plytké. Ak sa však vyberiete na „plavecký výlet“, oproti pláži je malý ostrovček Lukovac.

Pláž s plytkým dnom na ostrove Rab  je ideálna aj pre tie najmenšie deti.
 

Pag aj pre malé  deti

Na ostrove Pag nájdete krásnu pláž Planjka. Nachádza sa v letovisku Stará Novalja. Je to miesto ideálne aj pre tie najmenšie detičky. Vstup do mora je veľmi pozvoľný a piesok jemný. Dokonca tu nájdete ak šmykľavku, ktorá je pre návštevníkov pláže zadarmo.

Ak sa vyberiete na ostrov Pag, nezabudnite navštíviť pláž Planjka.
 

Ostrov Pag prekvapivá Čista plaža

Medzi najznámejšiu piesočnatú pláž v Chorvátsku iste patrí aj Čista plaža na ostrove Pag. Toto miesto je vzdialené len 7 km od letoviska Mandre. Toto miesto poteší malé aj väčšie deti. Drobčekovia sa môžu zabávať v plytkej vode a tí väčší sa môžu tešiť na množstvo mušličiek na dne mora, ktoré ľahko nájdu aj v plytšej vode.

                                            plaž Čistá pláža neďaleko letoviska Mandre na ostrove Pag

Južnejšie, ďalej ale aj teplejšie nájdete tiež pieskové plaže...

Letovisko Duče pri meste Omiš 


Jemnučký piesok na stavanie hradov a zámkov nájdete aj bez preplavenia na ostrov a to v letovisku Duče pri meste Omiš. Pozvoľný vstup do mora a množstvo miest v tieni iste poteší najmä rodiny s malými bábätkami.

Pri meste Omiš nájdete nádherné miesta s pieskovou plažou ideálne pre rodinky s deťmi. 
 

Lovrečina v tieni borovíc na ostrove Brač


Pláž nachádzajúca sa v zátoke cca 4 km od letoviska Postira (ostrov Brač) poteší každého. Jemnučký piesok, pozvoľný vstup do mora a množstvo zábavy robí toto miesto ideálne pre rodiny s deťmi. Vďaka vysokým boroviciam tu nájdete množstvo miest na oddych v tieni. Výhodou je aj veľké parkovisko a možnosti občerstvenia.

Na ostrove Brač musíte iste pozrieť aj pláž Lovrečina! 

Pláž Čierne mólo v Crikvenici

Nachádza sa priamo v meste Crikvenica a je jednou z najznámejších pláží Crikvenickej riviéry. Pláž Crni molo poskytujerôzne športové aktivity – aerobik, plážový volejbal, minigolf, tobogany, vodné lyžovanie... Tí, ktorí nechcú oddychovať v chládku, si môžu prenajať slnečníky a ležadlá, a po kúpaní v mori sa osviežiť pod jednou z mnohých spŕch. Vďaka reštauráciám, kaviarňam a hotelom, ktoré sa tu nachádzajú, sa mesto stalo obľúbenou destináciou mladých, ale aj rodín s deťmi.
  

Pláž Bijeca v Meduline

     Najznámejšia pláž v Meduline, rozprestierajúca 1 km pozdĺž pobrežia, je piesočnatá pláž Bijeca. Je obklopená mnohými stromami, z ktorých chládku sa najviac tešia tí starší. Pre mierny vstup do mora ju rady navštevujú rodiny s deťmi. Ponúka sa tu aquagan, obľúbená zábava detí, ale aj mladých, ktorí tu prichádzajú hrať picigin. Je obkolesená krásnymi ostrovčekmi, a pohľad si môžete vychutnať z niektorého z barov alebo reštaurácií, ktoré sa tu nachádzajú.

Pláž Saharun na ostrove Dugi otok

     V blízkosti miesta Veli Rat, v severnej časti ostrova, sa nachádza  piesočnatá pláž Saharun.

Dlhá 800 m, obklopená borovicovým lesom z jednej a krištáľovo čistým morom z druhej strany, je cez deň ideálnou destináciou pre romantické páry, starších a rodiny s deťmi.Vo večerných hodinách mení svoju tvár a stáva sa obľúbenýmmiestom mladých, ktorí tu v početných baroch a kaviarňach organizujú plážové zábavy, trvajúce do hlbokej noci.


Pláž Sabuša, Kukljica na ostrove Ugljan

     Krásna piesočnatá pláž Sabuša je vzdialená 15 min chôdze od mesta Kukljica na ostrove Ugljan. Hoci je klasifikovaná ako piesočnatá, jej breh je betónový a preto je ideálna na opaľovanie. Vďaka tomu, že je časť pláže v tieni a more je plytké a krištáľové, je ideálna pre rodiny s deťmi. Ak po vodnom volejbale budete hladní, sú tu bistrá s jedlom a nápojmi. Tí odvážnejší sa po 10 minútovej prechádzke dostanú na nudistickú pláž Mala Sabuša, na ktorej je oblečenie voliteľné.
 

Zaton – piesočnatá pláž pri Zadare

     Nádherná piesočnatá pláž Zaton sa nachádza 13 km na západ od mesta Zadar. Kvôli krištáľovo čistému moru a upravenosti táto pláž získala ocenenie Modrá zástava. Piesočnatá pláž Zaton ponúka široké možnosti pre športové aktivity akými sú tenis, picigin, volejbal, mini golf a pingpong. Pláž je prispôsobená pre invalidov, a vďakamnožstvu zábavných parkov, toboganov a reštaurácií je ideálna pre rodiny s deťmi.
 

Pláž Červený prístav pri meste Biograd na Moru

     Pláž Crvena luka je od mesta Biograd na Moru vzdialená iba 3 km. Piesočnatá časť je dlhá 150 m, nachádza sa v najhlbšej časti ukrytého zálivu, a severná časť je rezervovaná pre nudistov. Na túto nádhernú pláž sa najrýchlejšie dostanete pešo z Kumenatu, alebo plavidlom, ktoré si môžete prenajať na plážach Soline a Dražice. Pláž Crvena luka je ideálna pre všetkých dobrodruhov a romantické páry, ktoré si chcú vychutnávať nádheru krištáľovo čistého mora, či množstvo zábavnej a športovej ponuky.
 

Pláž Sabunike pri mestách Nin a Zadar

     Pláž Sabunike sa nachádza 6 km od miest Nin a Zadar, je ideálnou destináciou pre rodiny s deťmi a tých, ktorých priťahujú zábava a šport. V Sabunikách sa na niekoľkých kilometroch nachádza viacero piesočnatých pláží, na ktorých si môžete vychutnať krištáľovo čisté more, ale aj relaxujúcu terapiu liečivým bahnom. Pláž Sabunike je pre svoju polohu v očarujúcom zálive, v ktorom pofukuje vietor z Velebitu, ideálna pre jachting a surfing. Na plážach je množstvo obchodov, reštaurácií a cukrární, a milovníci prírody môžu navštíviť Národné parky.
 

Pláž Slanica na ostrove Murter

     Pláž Slatnica je vzdialená od centra Murteru iba kilometer. Keďže sa považuje za jednu z najkrajších pláží v Chorvátsku, v každom období je tu veľký počet plavcov, a kvôli plytkému krištáľovo čistom moru je obľúbeným miestom hráčov piciginu. Na betónovej časti brehu je množstvo kaviarní, barov a zábavných detských atrakcií, a preto toto miesto radi navštevujú mladí a rodiny s deťmi. V bezprostrednej blízkosti je kemp, v ktorom si môžete prenajať člny, skútre a bicykle, a neďaleko je aj nudistická pláž.
 

Pláž Vela Pržina, Lumbarda na ostrove Korčula

     Iba 6 km od mesta Korčula sa nachádza jedna z najkrajších piesočnatých pláží v Chorvátsku – Vela Pržina. Leží v zálive, obklopená vinohradmi, a je veľmi populárna u mladých, ktorí tu hrávajú volejbal a picigin, alebo sa zabávajú v niektorom z barov a reštaurácií, ktoré ju obkolesujú. Na tejto piesočnatej pláži si môžete prenajať ležadlá a slnečníky, aby ste sa ukryli od slnka, či sem priviesť rodinu, aby ste sa zabavili napiesku a v krištáľovo čistej vode.

MAPY CHORVATSKA:


https://media1.wgz.cz/images/media1:50ffdcce35dd8.jpg/AutoHrvatskab.jpg

alebo

https://www.google.sk/maps/

Ak chcete viac informácií a článkov o dovolenkach kliknite TU

Foto:https://www.chorvatskoapartmany.sk, profimedia.sk a Foto: novalja.hr

Späť

VYBERTE SI NAJLEPŠIE ZĽAVY NA WELLNESS HOTELY A POBYTY

 

         

Kontakt

www.bookinghotels.sk
Cestovná agentura GOOD IMPACT
IČO 33603987
Na Vršku 8 Bratislava

0907 535928 alebo 0915 967280

Najlepšia stránka o peniazoch

www.webporadca.eu

© 2016 Všetky práva vyhradené. WWW:BOOKINGHOTELS:SK

Vytvorte si web stránku zdarma!Webnode